Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

V termálních lázních Hegyke – Maďarsko

V termálních lázních Hegyke – Maďarsko

Vzpomínám na začátek července roku 2010, kdy jsme se rozhodli navštívit místa kolem neziderského jezera v Rakousku a Maďarsku, která jsou kolem celého jezera lemována cyklostezkami, campy a koupališti, takže strávit zde letní dovolenou je zážitek, který lze fandům do cykloturistiky jen doporučit.
Dojet k jezeru se dá velmi pohodlně a pohodově přes Břeclav, Hohenau, Dunkurt, Marchegg. A pak přes most nad Dunajem u Hamburgu s obhlídkou lázní Bad Deutsch-Alternburg a pak už do města Neusiedl, které leží u Neziderského jezera.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA Kostelní objekt na hřbitově nad Bad Deutsch Altenburgem SAMSUNG DIGITAL CAMERA na hřbitově Bad Deutsch Altenburgem

SAMSUNG DIGITAL CAMERA v lázních Bad Deutsch Altenburgem při Dunaji SAMSUNG DIGITAL CAMERA v lázních Bad Deutsch Altenburgem při Dunaji

SAMSUNG DIGITAL CAMERA u vstupní brány na hrad nad Hainburgem SAMSUNG DIGITAL CAMERA ve městě Hainburg

První výborné koupání pak je v městě Podersdorf am see, kde se dostanete na cyklostezku, která vás vede stále kolem jezera. Následovalo zastavení v Illmitzu a u města Pamhagen jsem přejeli Maďarské hranice.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA Esterhazy kasztely ve Fertodu SAMSUNG DIGITAL CAMERA Esterhazy kasztely ve Fertodu

V městě Fertod jsme navštívili zámek Esterhazyu a večer jsme se už ubytovali v campu při termálních lázních v Hegyke. Tady máte v jedné ceně ubytování i pobyt v lázních. Jsou zde dva venkovní bazény s termální vodou, jeden vnitřní bazén s masážními tryskami a jeden venkovní minerální bazén na plavání.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA v areálu termálních lázní Hegyke SAMSUNG DIGITAL CAMERA v areálu termálních lázní Hegyke

Potkáváte jen Rakušánky a Maďary, Čechů a Slováku je pramálo. Dají se udělat i další výlety na kolech, takže jsme navštívili obec Nagycenk, kde je zámek Szecenyiu upravený na hotel s rozsáhlým parkem, kde se můžete podívat na to jak vypadá mladý sekvoj, jen asi 100 let starý.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA na výletě s koly u zámku Szecheny, asi 8 km od Hegyke SAMSUNG DIGITAL CAMERA sekvoj v zámeckém parku Szecheny

Udělaly jsme si také jednodenní výlet do města Soprán, které bylo v té době v rozsáhlé rekonstrukci, ale i tak to bylo město malebné a velmi příjemné s výbornou zmrzlinou, kde jste si mohli vybrat snad ze všech možných druhů.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA Busta pro Ference Liszta SAMSUNG DIGITAL CAMERA jedno z náměstí v Sopronu po rekonstrukci

Udělali jsme si také výlet podél jezera do lokality u obce Fertorakos, které v dobách totality sloužilo k rekreaci vyvolených a dnes jde o velmi zajímavé místo k prožití dovolené při vodě.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA velmi zajímavé stavby - chaty či hotely u Neziderského jezera ve Fertorakosu SAMSUNG DIGITAL CAMERA velmi zajímavé stavby - chaty či hotely u Neziderského jezera ve Fertorakosu

V závěru našeho pobytu jsme to pak vzali podél opačného břehu Neziderského jezera přes obec Morbisch, kde jsme si celý den užívali koupání na místním koupališti, kde jsou jak nerezové bazény, ale také nádherné vstupy do jezera a kolem vás se rákosem prodírají výletní parníky.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA na koupališti v Morebisch již na Rakouském území SAMSUNG DIGITAL CAMERA výlet lodí po Neziderském jezeře

Následovala zastavení v obcích podél jezera a návrat domů již známou cestou směrem na Břeclav.
Na letní dovolenou lze tuto lokalitu jen doporučit. Zcela bezpečná a romantická jízda na cyklostezkách kolem jezera nemá žádnou chybu. Bylo to prostě úžasné.
Tak prosím, můžete nahlédnout do pořízeného fotoalba.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.