Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Výlet do Vizovic a Zlína – 22.září 2018

Výlet do Vizovic a Zlína – 22.září 2018

Bylo ve zprávách avizováno, že to bude poslední teplý den a náhodou jsme také zahlédli reklamu na to, že ve Vizovicích bude likérce R.Jelínek den otevřených dveří. Takže co tak může udělat aktivní důchodce, zejména, když to nemá do Vizovic zase tak daleko ?
Prostě to zkusí a zajede se tam podívat. Náhradní program, kdyby se nedalo jít na prohlídku likérky, je také jasný, protože v jednom pořadu v rozhlase byla zmínka o tom, že na zámku ve Vizovicích je snad prý nejkrásnější prohlídková trasa v republice.
Vyjeli jsme do Vizovic a náhoda tomu chtěl, že jsme ještě sehnali kontrolní vstupní lístky na 10.30 hodin. Byly poslední na tento termín a my přijeli něco po 10.00 hodině. Kromě programu otevřených dveří tu byla i akce na podporu evropských dotací. A tak než jsme šli na prohlídku likérky, ochutnali jsme zde nabízené produkty.

DSC_3560 tohle je koštovna a prodejna likérky DSC_3474 den otevřených dveří v likérce R.Jelínek

Na rozdíl od letošní prohlídky ve výrobně Whisky ve Skotsku, tato prohlídka neměla omezení fotografovat, ani nebylo potřeba vypnout mobil. Areál vskutku zajímavý, informace tu byly jak psané na panelech, tak bylo vše skvěle podáno sličnou a vtipnou průvodkyní. No prostě zase den naplněný dobrou náladou.

DSC_3531 hlavní prezentace toho co se zde vyrábí DSC_3504 v licenční výrobně pro Gold Cock

Tu jsem si pak po prohlídce mohli ještě vylepšit, ale už za své penízky tím, že jsme si mohli okoštovat nejlepší doporučované produkty jelínkovy slivovice. takže nabídnuta byla ke koštu klasická slivovice, košer slivovice, hruškovice, meruňkovice a ochucená slivovice s medem.

DSC_3547 a jsem v koštovně a tohle je za 99 Kč a ochutnáte 5 druhů

No a vyšlo nám to tak pěkně, že jsme se ve 13.00 dostali na prohlídku zámku Vizovice a mohli tam i fotit bez omezení, ale jen bez blesku a tak potvrdit i tu zprávu z rozhlasu, ano prohlídka stála za to, uvidíte skutečné původní skvosty ze zámku a zejména pak i nádherné originály obrazové sbírky tehdejších vlastníků. No a na příště nám zbývá podívat se do kaple a do druhého patra, kde lze nahlédnout do pokojů, kde poslední majitelé také žili.

DSC_3596 z prohlídky zámku Vizovice na trase A DSC_3589 z prohlídky zámku Vizovice na trase A

Krásný zážitek jsme dokončili na obědě v restauraci, kterou nám na zámku doporučili a my nyní můžeme doporučit také. Nádherné prostředí, poslední jídlo tohoto roku podané v krásném prostředí s venkovním posezením.

DSC_3628 na výborném obědě v doporučené hospůdce DSC_3627 na výborném obědě v doporučené hospůdce

A protože výlet nelze jen tak ukončit, když jedete přes Zlín, takže jsme se zajeli podívat ke hrobu rodiny Baťů a pak na terasu objektu 21, kde sídlí krajský úřad a kde z terasy můžete prohlédnout celý Zlín, zejména, když slunce zapadá a je krásný výhled do dalekého okolí.

DSC_3639 u hrobu Tomáše Bati a jeho rodiny DSC_3640 u hrobu Tomáše Bati a jeho rodiny

DSC_3659 výhledy z terasy v 16 patře na Zlín DSC_3663 výhledy z terasy v 16 patře na Zlín

K tomu pak kávička či zázvorová limonáda a není co řešit, snad jen problematické schody v podchodu od nádraží do kulturního centra, kde lze obdivovat objekt projektovaný paní Jiřičnou, rodačkou a právě vyznamenanou architektkou za celoživotní dílo v Británii.
Takže nyní jen fotky jako vzpomínka na krásně prožitý poslední letní den roku 2018.

Tady je několik snímků pořízených během 22.září ve Vizovicích a ve Zlíně :

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.