Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Podívali jsme se do lomu Kurovice – červen 2018

Podívali jsme se do lomu Kurovice – červen 2018.

O Kurovicích jsem poprvé uslyšel za doby mých studií v sedmdesátých letech, kdy mě sem pozval můj spolužák ze školy, abych spatřil jeho kamarádku, kterou si pak ještě na studiích vzal za manželku. Podruhé to bylo, když jsem na svém odkazu 02- Toulky těchto webových stránek přečetl povídání o cyklovýpravě z Otrokovic na hrad Lukov. Odkaz na web : www.alena.ilcik.cz/1708-lukov.php .
Pak jsme sem na jaře tohoto roku zajeli, ale lom byl zavřený a bylo hodně bláta. Takže až nyní v červnu, kdy se v lomu dá i na vlastní nebezpečí koupat, jsme narazili na den, kdy konečně bylo pod mrakem a nebylo co podniknout, a tak jsme si řekli mohli by jsme to zkusit.

DSC_6142_77254 DSC_6138_77250

Z podmračeného dne se cestou k lomu stal velmi krásný a pohodový den a když jsme dorazili do lomu, byli jsme tam jediní platící návštěvníci, kolem nás klid, pohoda a krásná až překrásná příroda. Cestou kolem nás létalo tolik motýlů, že jsme ten prožitek měli snad i poprvé. Jen jsme si do toho podmračeného dne nechali plavky doma, takže snad příště i to plavání v lomu mezi barevnými rybami vyzkoušíme.

DSC_6160_77272 DSC_6158_77270

Ten lom je oplocený, a snad i jediný v námi poznaném okolí, takto ochraňovaný, protože tu byl objeven největší vodní brouk Vodomila černého, který je kriticky ohroženým druhem. Ale je tu k vidění i mnoho jiných živočichů či obojživelníků a je tu krásná vodní plocha ve které se můžete i vykoupat, ale jen na vlastní nebezpečí. Z podmračeného dne se stal prosluněný a opět hodně teplý den.

Cesta do lomu od Kurovického hřbitova je jen po vlastní ose, vjezd vozidel zakázán a tak to nějakou dobu trvalo. Jde se, po cihelnou drtí vysypané, polní cestě až do samého vrchu nad obcí Kurovice a až potom narazíte na oplocení a informační směrovky ke vstupu do lomu.

DSC_6204_77309 DSC_6197_77338

DSC_6221_77342 DSC_6188_77296

Otevřeno po celý den je pouze od června do srpna, pak jen podle informací, které najdete na těchto odkazech vypovídajících o detailech k lomu, kde je mnoho dalších informací a fotek z historie lomu : http://www.kurovickylom.cz a pak i o obci : http://www.kurovice.cz .

Další fotky z tohoto výletu za poznáním přírody v Kurovickém lomu :

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.