Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Výjezd na horní vodní nádrž – Dlouhé Stráně 27.května 2017.

Tento výjezd jsme si plánovali na jaro tohoto roku a teprve nyní na konci května se udělalo počasí, které to jednak umožnilo a taky to stálo za ty překrásné výhledy. Otestoval jsem si výdrž baterie u elektrokola a zjistil, že na to taky ještě i s touto podporou máme.
U kola manželky, tedy u elektrobaterie, se projevila nějaká závada, protože baterie odešla pod rozcestím a budu muset hledat řešení jak to opravit. Příliš rychle se baterie vybije. Ale i ona by na vrchol dojela. Elektrokolo to je to pravé, co neomezuje cyklistiku v kopečkovém profilu.
No a počasí bylo přenádherné, takže krásné barvy lesa, čistá voda v odtoku z dolní nádrže, krásné záběry na dolní vodní nádrž i samotnou bránu pod hrází.

DSC_9938_66237 před bránou vodní elektrárny Dlouhé Stráně u dolní nádrže DSC_9947_66246 u dolní vodní nádrže Dlouhé Stráně

No pak parádní přestávka na boudě u rozcestí s tím, že kolem vás projíždí miniautobus od lanovky, ale i zájezdové a autobusy s povolením, či linkový autobus od dolní stanice lanovky.

DSC_9959_66258 zastavení pod vrcholem u horní nádrže DSC_9961_66260 výhled po okolní přírodě

No a pak pod horní nádrž zjistíte, že tam mají hlavní stan s půjčovnou koloběžek a tak tedy po cestě to proti vám z vrcholu frčí jedna za druhou až ke stanici lanovky.

DSC_9989_66288 u horní nádrže Dlouhé Stráně DSC_9996_66295 pod horní nádrží je občerstvení a půjčovna koloběžek, dojede se sem autobusovou linkou

Po parádním prožitku z jízdy od vrcholu až na parkoviště v Koutech nad Desnou jsme zase naložili kola a jeli si odpočinout do lázní Losiny. Ale byl ještě čas oběda a tak jsme odbočili cestou do Rybářské bašty za Sobotínem. Jezdím tudy přes Maršíkov a nad Sobotínem je zkratka. Tentokrát jsme se pokusil najít i jinou cestu a ocitl jsem se u opraveného zámečku po panu Kleinovi, co tu bydlel a zajistil výrobu kolejnic pro tehdy novou železnici na celé Moravě.
A jen jsme museli zírat a obdivovat. Rekonstrukce a nové stavby navazující udělali z toho místa něco na špičkové úrovni v oblasti wellnes centra. Zámek uvnitř již provozuje restauraci a cítili jsme se jako na zámku. Naproti nové wellnes to zatím nabízí jen bazén, ale i tak jsme měli hubu otevřenou nad tou parádou. Zatím prý již mají nové webové stránky.
Je to www.resortsobotin.cz . Uvidíte že mám pravdu, když si nově připravené stránky prohlédnete. Plný provoz se plánuje v září tohoto roku 2017. Byli jsme nadšeni tím, co se tady udělalo nového a krásného.

DSC_0034_66332 zámek v Sobotíně jako hotel DSC_0020_66318 v restauraci opraveného zámku v Sobotíně

Pak už jen několikrát prožitý zážitek z podávaného pstruha, který tady připraví bez dlouhého čekání a s výbornou chutí v nádherném prostředí.

DSC_0042_66340 jsme na obědě u Rybářské bašty na rozcestí Sobotín - Hraběšice DSC_0045_66343 jsme na obědě u Rybářské bašty na rozcestí Sobotín - Hraběšice

No a kde se na noc uchýlíme ve svém autíčku ? Měli jsme dobrý nápad a tak jsme projeli krajem od zámku Losiny, kde jsme v podvečer ještě obdivovali rozkvetlé rododendrony v zámeckém parku.

DSC_0066_66364 v zámeckém parku Velké Losiny DSC_0067_66365 v zámeckém parku Velké Losiny

A pak přes obec Žárová do Branné a tady se zašili na parkovišti pod SKI areálem.

Tady jsou fotky z výjezdu na horní nádrž Dlouhé Stráně:

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.