Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Výlet do Brna, na okolo – březen 2015.

Výlet do Brna na okolo – březen 2015.

Do Brna jsme jezdili často a tak když to vypadalo na pěkný den 1.března 2015 alespoň v této lokalitě, tak jsme se rozhodli a vyjeli. Ale proč jet přímo do Brna, když by jsme se mohli i někam cestou podívat. A tak jsme odbočili poprvé tak abychom se podívali jak to vypadá na farmě Bolka Polívky v Olšanech. No věděli jsme kde to je a už jsme tady jednou či dvakrát byli na polívce, když to tu je, či vlastně bylo u Bolka Polívky. Ale že tu budou stát stavební stroje a kolem to bude všude rozkopané, to jsme tedy nečekali. Vstup na staveniště zakázán, a tak jsem to objížděli po úzké asfaltce bez označení s tím, že nám projíždějící cyklisté řekli že to je silnice do Nemojan. Potěšili nás jen zvědavé kobilky a hřebečkové, pěkně umounění od blata, jakoby se o ně nikdo ani nepostaral. Ale v dálce bylo vidět, že někdo kolem koní přeci jen chodí. takže dnes už jen vzpomínka na to co bylo. na webu najdete povídání o době minulé. www.cestotipy.cz/2015/vzpominky-na-rok-2003/

Konec farmy v Olšanech, takže pozor, tato uváděná informace o pensionu už je neplatná.
www.penziony.cz/olsany/farma-bolka-polivky/

dsc_8576_36080 koníci, to je to co zbylo v Olšanech po Bolku Polívkovi dsc_8572_36076 koníci, to je to co zbylo v Olšanech po Bolku Polívkovi

A když jsem tedy sjeli do Nemojan, byli jsme zvědaví na to, co nám nabídne poutač na Nemojanský mlýn. za obcí jsme pak už jen odbočili, vystoupili a jen žasli nad našim novým objevem. Prostě místo ke krásné dovolené s možnostmi poznat Moravský kras a mít kde odpočinout v letních měsících.

dsc_8601_36104 prohlížíme areál Nemojanského mlýna dsc_8586_36090 prohlížíme areál Nemojanského mlýna

Pro rodiny s dětmi ideální místo. Pro rybáře pak místo jako stvořené. Na dotaz, jestli se dá koupat i v tom okrasném bazénu nám bylo žertovně sděleno, že ano, pokud nám nebudou vadit ryby v něm, které mají kolem 100 cm délky.
www.hotelnemojany.cz/galerie
Ale v rybníku nad mlýnem se koupou turisti běžně.
www.hotelnemojany.cz/volny-cas/rybnik-chobot-rybolov

Slunce svítilo a byl to už téměř jarní den. Popijeli jsme krásnou krajinou do Račic, nad kterými se tyčí hrad sloužící soukromým účelům. Je částečně opravený. Ale nabídka míst ke shlédnutí je tu na kraji Moravského krasu nepřeberná.
racice-pistovice.cz/historie-obce/

Další popojetí vyšlo tak, že ve Křtinách jsme mohli zajít na oběd a pak se podívat do poutního kostela, který tu postavil slavný architekt Santini. Když jsme vystupovali z auta hrála nová zvonkohra. Za kostelem rekonstruovaný a v provozu zámecký hotel a krásný zámecký park k tomu. Na webu se o tomto místě dovíte mnohem víc. www.krtiny.cz/o-krtinach/
V kostele měla skupina turistů prohlídku s výkladem a tak jsem se přidali.

dsc_8631_36132 zázemí kostela po celkové rekonstrukci dsc_8624_36125 zázemí kostela po celkové rekonstrukci

Když jsem tu byli na kolech asi před 10 lety, tak jsme u jeskyně výstupek jen koukali na uzamčenou branku do jeskyně. Nyní to tu nebylo k poznání. je zde nové oplocení a může se do jeskyně na prohlídku. www.cavemk.cz , kde se dovíte i o dalších jeskyních v Moravském krasu. Tehdy jsme odbočili silničkou na Babice nad Svitavou a projížděli lesy zemědělské university a skončili jsme v Bílovicích nad Svitavou. Nyní jsme jeli po silnici na Adamov a narazili na technickou památku u Adamova, huť Františka a objekt nazývaný Švýcárna.

No za tu dobu nutno konstatovat hodně změn k lepšímu a dobrému.
www.technicalmuseum.cz/stara-hut-u-adamova

dsc_8636_36137 okolí hutě u Adamova dsc_8654_36155 detail objektu Švýcárna

Pak bylo zastavení v samotném Adamově, protože jsme šli podle poutače na Světelský oltář. Kostel byl zavřený, ale kolem vše v novém. Na webu www.adamov.name/ si ale vše můžete prohlédnout.

dsc_8657_36158 kostel v Adamově kde mají "Světelský oltář" dsc_8660_36161 fara za kostelem v Adamově

No dál nám zbyla už jen jízda do cíle dne, do Brna. A protože jsme měli namířeno do obce Rozdrojovice, zajeli jsme si ještě o kousek dál, podívat se na golfové hřiště Kaskády. Proč ne, byli jsme zvědaví, jestli tam někdo bude hrát, protože od Adamova se nám na cestě zatáhlo a při jízdě přes Brno už jen pršelo. No a po prohlídce resortu kávička, na televizi se podařilo vidět spokojeného Bauera, jak doběhl na druhém místě ve Falunu.

dsc_8664_36165 na golfovém hřišti u Brna - kaskády SAMSUNG DIGITAL CAMERA na golfovém hřišti u Brna - kaskády tak to tu bylo na podzim 2014

www.golfbrno.cz/Fotogalerie%20Resort Nám zůstává v hlavách jedna destinace, kam se musíme podívat a to je podrobné zkoumání Moravského krasu na kolech a toto golfové hřiště v létě.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.