Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Krátká dovolená na řeckém ostrově Korfu koncem září 2013.

V termínu od 23.9. do 30.9. byla nalezena nabídka cestovní kanceláře KM Travel z Hodonína za výhodnou cenu s letadlem na ostrov a autobusem zpět. Kdo by tedy neodolal. Ale mělo to velmi riskantní pozadí v podobě počasí. Při objednávce na poslední chvíli byla k dispozici informace o počasí proměnlivém, dva dny mělo být i zataženo, pak se postupně měnilo a den před odjezdem se už objevila informace, že po celou dobu má být jen slunečno. A také tak bylo, každý dne slunce a dokonce se i oteplovalo, takže i večerní posezení bylo jeden podvečer až při 24 st.C. Hned ráno po snídani se dalo koupat v moři i v bazénu na hotelu a navíc se mi podařilo ověřit perfektní služby na zapůjčení auta pro tři dny výletů po ostrově.
Takže nelze jinak hned na začátku vzpomínání vše pochválit až vychválit.
Odlet z Brna byl o třicet minut dříve, protože se sešlo k odletu všech 24 pasažérů a nebylo potřebné let realizovat v avizovaném čase. Letělo se asi dvě hodiny. Na místě nás uvítala delegátka a přidělila dopravní prostředky.
Náš mikrobus byl za hodinku před hotelem a podařilo se mu projet místy, kde by normální bus nebyl schopen projet sadou ostrých serpentin. Hotel měl k dispozici 9 pokojů a 12 studií. Vyvařovala paní domácí, obsluhovala dcera a pan majitel, tedy taky pan domácí. Jídlo k večeři v množství gradovalo a bylo pestré a stále ve větších porcích. Snídaně ale stále stejné, ale dalo se to ten krátký čas vydržet. Byli jsme ubytování v lokalitě Agios Georgios. Jezdil sem autobus zelené linky mezi Kerkirou a daným místem. Nikam jinam se autobusem jet nedalo. Takže z tohoto pohledu zapadákov. Ale ještě klidný a romantický zapadákov s hodnými, opuštěnými psy a chytrými kočkami a kočičkami.

dsc_0061_20836 dsc_0084_20849

Podrobnosti s fotkami najdete na webových stránkách
http://hotely.zajezdy.cz/recko/korfu/agios-georgios-sever-17418/athena-hotel-24191.html

dsc_0117_20872 dsc_0962_20990

Ale tím, že jsme měl předem po internetu zajištěno zapůjčení auta na tři dny za 116 eur, bylo co poznávat a nenudit jen na tomto místě. I ty dva dny lenošení se dala udělat procházka na oba konce dlouhé a krásné pláže, ještě ne plně zkomercializované, a lidí bylo málo, takže tam byla pohoda a klídek. Moře bylo hned před hotelem, takže i to lenošení bylo půvabné, protože stačilo si dát plavky, zajít do poklidného moře, zaplavat si a pak přejít jen tak do bazénu se sladkou vodou a pak si lehnout na lehátko a přemýšlet o výletech po ostrově.
Jeden podvečer pak s autem hned po večeři rychle vyrazit do míst nad pláží a nad vesnicí Afionas s výhledem do vesnice Arillas a sledovat překrásný a působivý západ slunce, protože jsme i z těchto důvodů vybrali hotel na severozápadě ostrova.

dsc_0328_20936 dsc_0777_20967

No prostě pobyt byl dobře vybrán, termín na počasí vyšel, zejména když poslední den se objevily pořádné vlny, obloha se zatáhla a zvedl se chladnější vítr.

dsc_0988_21011 dsc_1005_21021

Při nástupu na trajekt se daly už jen pozorovat tmavé mraky nad masivem Pantokrátoru a vše vyvrcholilo silnou průtrží mračen nad pevninou ve městě Igoumenitsa po 15 hodině a pak jen pršelo a pršelo až na hranice s Maďarskem. No a když už kometuji i závěr dovolené, pak se musím zmínit o tom, že v Řecku mají státní dluh, ale novou a kvalitní síť dálnic která nás vedla asi 49 tunely přes pohoří řecké Makedonie od města Igoumenitsa až po město Veroi směrem na Soluň, a pak se odklonila do města Evzonoi na hranici s Makedonií. Jelo se po nich celých 366 km. Třikrát se platilo mýtné, kdy jsem sledoval poplatek za osobní auto, a to bylo 2,40 eur a pak jednou už jen 1,20 eur. Zajímalo mě jak se dálnice stavěla, a dozvěděl jsme se že to začalo před olympiádou v celém Řecku v roce 2002 a končilo se v roce 2012. Hrůzy nastaly na celnicích Makedonie i Srbska, kde po řidičích chtěli na drzo úplatky v podobě piv, coca-coly, či jen tak uvařené kávy do jejich vlastních hrnků. A kdo nedal měl smůlu. I tak se čekalo na odbavení vždy víc jak půl hodiny. Prostě prožívali jsme si dobu starých časů se vším co k tomu i tehdy patřilo. Po 26 hodinách putování jsme ale šťastně dorazili až domů.

Jen tak nějaké to foto na zahřátí zvědavosti. Další fotogalerie budou v následujících článcích o putování po tomto „smaragdovém“ ostrově.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.